Yerden Isıtma Sistemi M2 Fiyatı Nedir?

Yerden Isıtma Sistemi M2 Fiyatı Nedir?

Yerden ısıtma sistemleri gün geçtikçe mekanlarda ve evlerde çok daha fazla kullanılmasıyla beraber, son derece sağlıklı ve ekonomik sistemlerdir. Yerden ısıtma sistemlerinin yaygınlaşması, kişileri de bu şekildeki ısıtma sistemleri konusunda bilinçlendirmeye devam etmektedir. Genel olarak bütün mekanlara kolay bir şekilde uygulanabilen ve konforlu ısınma sağlayan yerden ısıtma sistemi m2 fiyatı oldukça uygundur. Kullanılan malzemeler ve işçilik payı göz önüne alındığında, başka ısıtma sistemlerine kıyasla da oldukça uygun bir fiyatı ortaya çıkar. Yerden ısıtma sistemlerinde genel olarak yüksek oranda bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Ayrıca sistem otomatik olarak çalışır ve uzun süre bakım istemez. Yerden Isıtma Dükkanı güvencesi altında yerden ısıtma sistemi m2 fiyatı ile oldukça uygun avantajlara sizlerde sahip olabilirsiniz.

Yerden Isıtma Fiyatlarındaki Unsurlar

Yerden ısıtma sistemi m2 fiyatı pek çok unsura bağlı bir şekilde belirlenir. Alternatif sistemlere kıyasla elektrikli yerden ısıtma, yüksek teknolojiler kullanılarak üretimi yapılsa da çalışma prensibi çok basittir. Bu durum: kullanım kolaylığı, herhangi bir bakım derdi olmaksızın uzun ömür kullanılacak şekilde tüketiciye yansımaktadır. Sistemin nerede kullanılacağı, sistemde kullanılacak malzemeler ve hangi türde bir ısıtma ihtiyacı olduğu konusunda bir fikir belirler. Isıtma sisteminin kim tarafından kurulacağı da fiyatı etkileyen ayrı bir unsurdur. Ayrıca Fraenkische yerden ısıtma maliyetini de etkileyen unsurlar bulunmaktadır.

Fraenkische Yerden Isıtma Sistemi

Fraenkische yerden ısıtma sistemler, ince bir detay ile düşünülmüş olan bina teknoloji sistemleri içerisinde yer almaktadır. Bu sistemlerde kullanılan bütün malzemelerden gerçekleştirilen çalışma ve tüm işçiliğe kadar bütün ayrıntılara özel olarak tercih edilir. Bununla beraber öncelik ise kalite ön plana çıkarmaktadır. Bu sayede yaşamın bulunduğu bütün yerlerde daha sağlıklı ve kaliteli bir ısınma elde edilir.

Gelişmiş teknolojiler kullanılarak sektörel olarak varlığını devam ettiren Fraenkische markası, oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bundan dolayı da yerden ısıtma sistemleri arasında da ihtiyacı olduğu bütün malzeme kalemlerini ayrı bir şekilde üretmektedir. Yani bir iş yerinde veya konutta Fraenkische yerden ısıtma sistemi kullanılmak istendiğinde, ihtiyaç duyulan termostat, şap veya strafor güvence altındadır.

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Sulu yerden ısıtma sistemi, alttan ısıtma sistemleri arasından yer alan popüler bir türdür. Bu özel ısıtma sistemi günümüzde evlerde, villalarda, büyük otellerde, ofislerde rahat bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Uygulama yerlerinde zemine izolasyon materyallerine üstüne plastik borular döşenir. Daha sonra ise plastik borulara besleyiciden su getirilir. Bu işlemleri sistem içerisinde bulunan kollektörler sağlar. Kollektör sistem içerisinde belli safhalara göre montajlanır. Sulu Yerden ısıtma teknolojisi, günümüzde oldukça geniş yerleri eşit bir şekilde ısıtabilmek için en etkili yöntemler arasında görülür. Sağlıklı ve pratik olmasının yanı sıra uzun ömürlü kullanım garantisi vermesiyle beraber sistem, uzman ekipler tarafından oluşturulur. Borular ve ana dağıtıcılar, sistem içerisinde farklı ısıtıcı kaynaklarından yararlanabilir.

Sulu yerden ısıtma sistemi fiyatı için en başta ödemiş olduğunuz miktar sayesinde aylık yansıyacak olan fatura ödemelerinizde çok düşüş olacaktır. Performans ve fiyat bakımından en önemli sistemler arasından yer aldığı için gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından keşfedilmeye devam ediyor.

Yerden Isıtma Sistemi M2 Fiyatı Nedir?

Sulu Yerden Isıtma Sistemi Kullanım Alanları

Polimer boruların kullanılmış olduğu sistem, birbirinden farklı birçok mekanda rahat bir şekilde uygulanabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sistemin en önemli özelliği kolay uygulanabilir olmasıdır. Yapının ne olduğundan daha çok hangi aşamada olduğu önemli bir noktadır. Günümüzde sulu yerden ısıtma sistemi; villalarda, camilerde, evlerde, hamamlarda, havuzlarda, hastanelerde kullanılır. Ayrıca güneş enerjisi, kombi ya da ısı pompası gibi sistemlere kolay bir şekilde uyum sağlayabilir.

Alttan Isıtma Sistemi Avantajları

Sulu yerden ısıtma teknolojisinden faydalanan kullanıcılar birçok avantajla karşılaşacaktır. Bu avantajlar aşağıdaki şekildeki gibi verilmiştir:

 • İlk olarak sulu yerden ısıtma sistemlerinin maliyeti çok makul bir düzeydedir. Yerden ısıtma m2 fiyatı diğer sistemlere kıyasla çok daha uygun olduğu görülecektir.
 • Yaşam alanlarınız için oldukça sağlıklıdır. Toz vb. oluşumların hiçbirine olanak vermez.
 • Homojen bir dağılım yaptığı için her yeri eşit olarak ısıtır.
 • Sulu yerden ısıtma sistemlerinin fiyatları ne kadar olursa olsun, fatura ödemelerinde %20’lik bir tasarruf sağlamaktadır.
 • Dekor yaratma gibi süreçlere olanak sağlar. Bu tarzdaki girişimlere engel olmaz.
 • Katlar arasında ısı yalıtımı etkisi görür.
 • Yerden ısıtma sistemleri sağlıklıdır. Yerden ısıtma mite böceklerinin yaşamasını desteklemez ve toz yapmaz.
 • Sağlıklı bir bireyin çevresindeki hava sıcaklığı ortalama 20 ile 22 C arasındadır. Ayak tabanlarının sıcaklıklarının ise 23 ile 25 C arasında tutmak en uygun rakamlardır. Bu sebepten dolayı 23-25 C istenen ayak taban sıcaklığı düşünülerek bir döşeme yapılmaktadır.

Yerden Isıtmada Kullanılan Malzemeye Göre Fiyatlardaki Değişiklik

Yerden ısıtma sisteminde kullanılmakta olan malzemeler fiyatlara etki etmektedir. Bu malzemeler aşağıdaki gibidir:

 • Isıtma Kablosu
 • Isıtıcı kabloların montaj kolaylığında yardımda bulunması için ısıtma şilteleri
 • Parke altı kullanımına uyan 1 mm incelikte üretimi yapılan karbon filmler
 • Sistem kontrolü için kullanılacak olan termostatlar.

Bu malzemelerin farklılığı yerden ısıtma sistemlerinin fiyatlarında değişiklik göstermektedir.

Yerden Isıtma Kablosu

Yerden ısıtma kablosu, sistemin en temel taşıdır. Kendinden regüleli ve seri dirençli tiplerde üretilirler. Ülkemizde işyerlerinde ve evlerde kullanılan ısıtma kablolarının geneli seri dirençli olarak bilinen rezistans kablolarıdır. Belirli boylardan belirlenmiş bir güç üretirler. Kablo aralarındaki mesafe ve kabloların uzunluğu ile oynayarak istenilen güç değerlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca önceden hazırlanılan ve fabrikasyon olarak kullanılan sonlandırılmış ısıtıcı kablolarda kullanabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemi M2 Fiyatı Nedir?

Yerden Isıtma Şiltesi

Yerden ısıtma şilteleri, ısıtıcı kablolar için montaj aşamasında kolaylık göstermesi ve kabloların belli formlarda güç hedefini sağlamaya çalışan hazır ısıtıcılardır. Isıtıcı kablolar montaj elemanları ile kolay bir şekilde zemine döşenebilir ve kesilmeden şilteden ayrılır. Bu sayede şiltenizin kısa olduğu veya yuvarlak hatlara sahip yerlerde, kabloyu keserek şilteyi ayırır ve döşersiniz. Burada önemli nokta, şiltre veya kablo farkı olmaksızın alınan ölçümü sırasında yanlışlık yapılsa da sistem bunun telafisini yapabilmek için esnektir.

Yerden Isıtma Karbon Filmi

Yerden ısıtma karbon filmi, parke altından ısıtma çalışmalarında kullanılmaktadır. Laminat parkeler fazla sıcaklığı sevmediği ve ısıtıcı kablolardan çıkan noktasal sıcaklık parkeye uzun sürede zarar vereceğinden karbon filmler geliştirilmiştir. Karbon filmler iki bakır iletkeni arasında karbon metal karışım bir malzemenin yalıtımı sonucu oluşan bir teknolojidir.

Termostat

Yerden ısıtma sisteminin kontrolü adına kesinlikle bir termostat kullanılmalıdır. Termostatlar sıcaklık sensörlerinden çıkan bilgilere ve kullanıcının set değerlerince sistemi açarak ve kapatır. Oldukça geniş renk, tasarım özellikleri, özellikle ile beraber piyasada farklı fiyatlar üzerinden sunulmaktadır. Yaşam alanlarındaki estetiğe uygun, dokunmatik ekranlı, dijital göstergeli, geniş kontrol seçenekleri sunan, akıllı binalara entegre olabilmektedir. Ayrıca yurt dışında Wİ-fi erişimi kullanılarak uzaktan bağlantı seçenekleri olan termostatlar da bulunmaktadır. Termostat kullanımında fiyatları değiştiren ve belirtilmesi gereken ayrı bir husus ise kullanılacak olan termostat sayısıdır. Birbirinden bağımsız olan odaları farklı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız oda adedi kadar termostat satın almanız gerekmektedir.

Hemen İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yerden Isıtma Dükkanı
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?