En İyi Yerden Isıtma Boruları

Yerden ısıtma borusu, modern bir ısıtma sistemi olan yerden ısıtma için kullanılan tesisat ürünlerinden bir tanesidir. Farklı yerden ısıtma sistemleri için tercih edilen boruların sulu yerden ısıtma sistemleri için çok daha yaygın bir şekilde kullanıldığından söz etmek gerekir. Isıtma sisteminin özellikleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen yerden ısıtma boruları sayesinde zeminin daha iyi ısınması söz konusu olmaktadır.

Yerden Isıtma Borusu Nedir?

Yerden ısıtma borusu, sıcaklık kaybını önlemek adına zemine yerleştirilen ve ısının ortama yayılmasını sağlayan borulardır. Radyatörlerin verimli olmadığı düşüncesiyle tercih edilen yerden ısıtma boruları 1990lı yıllardan bu yana kullanılmaktadır. Hem büyük alanlarda hem de küçük alanlarda tercih edilen yerden ısıtma boruları sayesinde ısının homojen dağılımı söz konusu olmaktadır. Yerden ısıtma borularıyla zeminde depolanan ısı sayesinde ani ısı değişimlerinin önlenmesi de mümkündür.

Ortam ısıtma uygulamaları arasında bulunan yerden ısıtma sistemlerinde verimliliği yakalamanın en önemli unsurlarından bir tanesi yerden ısıtma borusu seçimidir. Çünkü kurulan sisteme uygun olmayan borular enerji verimliliğini sağlamadığı gibi iç mekân sıcaklığının da arzu edilen seviyeye ulaşmasına engel olur. Bu durumda yerden ısıtma için tercih edilecek boruları özenle seçmek gerekmektedir. SALT Mühendislik olarak yerden ısıtma borusu seçiminde size profesyonel destek sağlıyoruz. Böylelikle yerden ısıtma sistemlerinde en iyiyi sunuyoruz.

Yerden Isıtma Borularının Özellikleri

Yerden ısıtma sistemleri ile entegre bir çözüm olan borular; özellikleri, markası ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yüksek basınçla üretilen ve su akışının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan borular; peroksit ile çapraz bağlanmış PE malzemeden imal edilmiştir. Esnek yapısıyla ortamda en doğru uygulamaya olanak sağlar. Üstelik sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde dikkat çeker.

Isıtma boruları genel itibarıyla benzer özelliklere sahip olsa da mekanik ve fiziksel anlamda yüksek standartlara sahip ürünler oksijen bariyerli yerden ısıtma boruları olarak adlandırılmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinin sürekli müdahale gerektirmeyecek bir şekilde yapılandırılması amacıyla uzun ömürlü olarak tasarlanmışlardır. Ayrıca paslanmaya ve oksitlenmeye karşı dirençleri sayesinde borular büyük avantaj sağlar. Güvenli, konforlu ve ekonomik olmaları da yerden ısıtma sisteminde kullanılan boruların özelliklerindendir.

Yerden Isıtma Borusu Nasıl Döşenir?

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin döşeme işlemlerinde öncelikle boru özelliklerinin ve miktarının belirlenmesi gerekmektedir. Bu çerçevede SALT Mühendislik olarak yerden ısıtma boru metrajı konusunda hesaplamalar yapıyoruz. Gerekli boru tedarik sürecinin gerçekleştirilmesi sonrasında mekân özelliklerine uygun olarak yerden ısıtma borusu döşeme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Yerden ısıtma borusu kaç metre döşenir? gibi teknik sorular boru döşeme esnasında sıkça akla gelir. Ancak uygulama yapılan alanın özellikleri gereği bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Boru kullanımı için gerekli projelendirme ve şema belirlendikten sonra boru döşeme işlemi gerçekleşir. Yerden ısıtma boruları döşenirken alt kısma yerden ısıtma straforu yerleştirilmektedir. Böylelikle hem borulardan geçen ısının korunması hem de boruların düzenli olması söz konusudur. Tüm zemini kaplayacak şekilde ve düzenli olarak döşenen borularla yerden ısıtma sistemi kullanıma hazır hale gelir.

Yerden ısıtma borusu döşeme süreci sistemin işlevselliği kadar kullanım ömrünü de etkiler. Bu nedenle döşeme sırasında titizlik ve döşeme sonrasında testlerin yapılması önemlidir. Doğru boru seçimi ve sorunsuz bir döşeme işlemi sayesinde yerden ısıtma sistemlerinin 100 yıla varan kullanım ömrü olması muhtemeldir.

Yerden Isıtma Sistemleri Nasıl Hesaplanır?

Ortamda kullanılacak yerden ısıtma sistemi borusu hesaplaması için pek çok değişken vardır. Bu değişkenlerden en önemli iki tanesi mekân büyüklüğü ve kullanılan borunun çapıdır. Boru kalınlığı ne kadar fazla olursa iki boru arasındaki mesafe de o derece artacaktır. Mekân özellikleri de dikkate alındığında her yerden ısıtma uygulaması için özel bir projelendirme sürecine ihtiyaç duyulmaktadır.

SALT Mühendislik olarak yerden ısıtma sistemi hesaplaması yaparak ihtiyacınızı en iyi şekilde belirliyoruz. Sonrasında uygulama süreci için gerekli hazırlıkları tamamlayarak yerden ısıtma sistemini yapılandırıyoruz. Siz de yaşam alanınız için ya da diğer alanlar için yerden ısıtma sistemi uygulaması için bizimle iletişime geçeyim.

Yerden Isıtma Metre Fiyatı Ne Kadar?

Yerden ısıtma sistemlerinin veremliliğini sağlamak isterken maliyet avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken en önemli şey yerden ısıtma borusu metre fiyatı olur. Peki, yerden ısıtma borusu satın alırken ödemeniz gereken metre başı ücret ne kadardır?

Yerden ısıtma sistemlerinde en iyi yerden ısıtma borusu markaları ile çözüm üretiyoruz. Maliyet avantajı ve kaliteli uygulamalarla ihtiyaçlarınızı karşılarken ısınmada da yüksek performans elde etmenizi sağlıyoruz. Ancak mekân özelliklerinin farklılık göstermesi ve boru tercihlerinin çeşitlenmesi nedeniyle fiyatların projeye özel olduğunu belirtmek gerekir. Siz de en kaliteli sonuca ulaşmak için SALT Mühendislik ile iletişime geçebilirsiniz.

Yerden ısıtma için hangi boru kullanılır?

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan boru seçenekleri oldukça çeşitlidir. SALT Mühendislik uzmanları ile iletişime geçerek projeniz için en doğru boru seçiminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yerden ısıtma borusu metresi kaç para?

Yerden ısıtma sistemlerinde borular hem çap hem marka açısından oldukça çeşitlidir. Çeşitliliği dikkate alarak metre fiyatı ifade etmek mümkün değildir. Uzmanlarımızla görüşerek size en uygun boru tipi ve metre fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

En iyi yerden ısıtma borusu hangisi?

Yerden ısıtma borularında farklı markalar tarafından üretilen pek çok boru seçeneği bulunmaktadır. Danfoss ve diğer yerden ısıtma boruları ile kaliteli bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Yerden ısıtma borusu kaç °C sıcaklıkta döşenmelidir?

Uluslararası standartlar gereği yerden ısıtma borusu için ideal döşeme sıcaklığı 26 °C’dir.

Hemen İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yerden Isıtma Dükkanı
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?