Rehau Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri mekan içerisindeki ısı kaybını önleyen ve zemin betonu içerisinde bulunan borular ile ısı kaynağından alınan enerji yayar. Yerden ısıtma sistemi yaydığı enerji ile zemini yani ortamı ısıtan bir ısıtma sistemidir.

Ülkemize 1980 yılında gelen yerden ısıtma sistemleri günümüzde oldukça yaygın bir kullanıma ulaşmıştır. O yıllardan itibaren sürekli gelişen sistemlerde sürekli ısı kaybını önleme üzerine çalışılmıştır. Rehau marka ürünler bu konuda hem ısı kaybını olabildiğince önleyen hem de kaliteli ürünler üretip uzun yıllar kullanım sağlayan ürünler üretmektedir. Rehau marka ürünler ile yapılan yerden ısıtma sistemlerinde enerji kaybı en aza indirgenmiştir. Ürünlerin kaliteli bir şekilde üretilmesinde ürünlerin dayanıklı ve güçlü olması hedeflenmiştir. Böylece müşteriler yerden ısıtma sistemlerini bir kez yaptırdıktan sonra sadece bakım zamanı geldiğinde ek ücretler ödemektedir. Ürünlerin kaliteli olmasının yanı sıra ürünlerdeki fiyat uygunluğu Rehau markasını oldukça seçilen bir marka haline getirmiştir.

Kaliteli ve dayanıklı sistemler için Yerden Isıtma Dükkanı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rehau Yerden Isıtma Nasıl Çalışır?

Rehau yerden ısıtma sistemi zeminin içerisindeki borularda ısı kaynağından alınan enerjiyi zeminin altında dağıtır. Dolayısı ile zemin ve sonrasında da ortam ısınır.

Yerden ısıtma sisteminde ısı bütün döşemelerden yayılır ve oda içerisinde homojen bir şekilde ısı dağılımı yapar. İnsan yapısına en uygun ve ekonomik ısınmayı temin eder. Yan taraftan radyatör sistemlerinde uygun oda sıcaklık düzeyini sağlamak için kazan suyunu 70 – 90 dereceye ulaşması gerekir. Fakat bu durum yerden ısıtma sistemlerinde konforlu bir şekilde ısınmak için kazan suyu sıcaklığı maksimum 50 derecede gerçekleşir. Radyatör ile ısındığınızda radyatör panellerinin sıcaklığı ortalama 55 – 60 derecelere ulaşır, diğer yandan yerden ısıtma sistemlerinde zemin sıcaklığı 28 derecedir.

Rehau yerden ısıtma sistemleri de en uygun, ideal düzeyde çalışarak bütçe dostu bir şekilde çalışmaktadır.

Rehau Yerden Isıtma Avantajları

Yerden ısıtma sisteminin avantajlarından en önemlisi hem yatay hem de dikey olarak homojen bir şekilde ısının dağılması diyebiliriz. Bu sayede odanın her tarafı eşit derecede ısınır ve ısı kaybı minimum düzeyde olmaktadır. Radyatör sistemlerindeki gibi peteklere yakın yerlerin sıcak uzak yerlerin ise soğuk olması problemi olmayacaktır.

  • Radyatör sistemlerindeki kazan suyu sıcaklığı 90 dereceye kadar ulaşması gerekir. Yerden ısıtma sistemlerinde kazan suyu sıcaklığının 55 derece olması yeterlidir. Bu da büyük ölçüde kaynaktan tasarruf sağlamaktadır.
  • Yerden ısıtma sistemleri ısıtma yapılan bölgenin içerisinde bir petek vs. bulundurmadığı için ısıtılan bölgede daha estetik bir görüntü sağlar. Bu sayede ısıtılan yerin dekor edilmesi için daha rahat bir çalışma alanı elde edilmiş olur. Petekler veya radyatör panellerinden oluşabilecek sakatlanmaları ve kaza riskleri bu sayede engellenmiş olur.

Bu ve bunun gibi birçok avantajı bulunan Rehau yerden ısıtma sistemlerini Yerden Isıtma Dükkanı internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Rehau Yerden Isıtma - Alttan Isıtma

İlginizi çekebilir: Yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatları

Rehau Yerden Isıtma Malzemeleri

Yerden ısıtma sistemlerinde en kaliteli ürünleri üreten firmalar arasında Rehau firması da yer almaktadır. Ülkemizde ve dünyada kullanımının bu kadar yaygın olmasının başlıca sebepleri arasında da hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünler üretiyor olması gelir.

Rehau yerden ısıtma sisteminde aşağıdaki malzemeler yer almaktadır:

  • Yerden ısıtma boruları:

Sistemin çalışması için gerekli en önemli malzemeler arasında yer almaktadır. Öyle ki borunun kalitesi enerjiden yapacağınız tasarrufu belirler. Her sisteme göre ayrı boru çeşitleri bulunduğundan uzman yardımı ile yerden ısıtma sistemi borusu seçimi yapmanız önerilir.

  • Yerden Isıtma straforu:

Boruların yere sabitlenmesi ve boruların kullanımı sırasında dengeli bir şekilde enerji vermesini sağlar. Isının odanıza eşit yayılması için oldukça önemlidir.

  • Isıtma kollektörleri:

Kollektörlerin yerden ısıtma sistemlerindeki başlıca görevleri dağıtım yapmak olarak söylenebilir. Büyük çaplı bir giriş ve küçük çaplı birçok çıkışa sahip olan bu ana distribütör, küçük borular aracılığı ile ısıyı eşit miktarda dağıtır.

  • Kompakt karışım devresi

Döşenen yerden ısıtma sisteminin sistemine gidecek olan su sıcaklığını ayarlayan hazır ünite sistemidir. Döşenen yerden ısıtma sistemindeki suyun sıcaklığını ayarlar ve düzenler.

  • Kontrol modülü

Kontrol modülü adından da belli olduğu üzere kullanıcının ısı ayarını yapmasını sağlayan kontrol cihazıdır. Bu sistem Rehau ürünlerinde farklı sistemlerde çalışmaya uygun tasarlanmaktadır. Bu sayede kullanıcılar rahat bir şekilde ısı ayarlamalarını yaparlar. Dijital veya analog göstergesi bulunan Rehau kontrol cihazlarını da yerden ısıtma sistemini yaptırdığınız şirketten isteyebilirsiniz.

  • Kollektör kutusu

Odalarda kullanılan ısıtma borularının toplandıkları kutuya kollektör kutusu denilmektedir. Kollektör kutusu yer altında bulunan tüm borular ve ana hattın kullanıcı tarafından görülmesine olanak sağlar. Kullanıcının ısıtmaya müdahale etmesi için genellikle merkezi bir yere konulmaktadır. Rehau markasında sabit boyları bulunmasına rağmen geniş alanlar için  özel boyutlarda imal edilmesi mümkündür.

  • Kenar yalıtım bantı

Yerden ısıtma sistemlerinde şapın genleşmesine bağlı gerilmelerin önüne geçmek için kullanılmaktadır. Kenar yalıtım bantları sayesinde sistemin zarar görmesi engellenmektedir.

  • Hava sürükleyici katkı maddesi

Yerden ısıtma sisteminde şapın içine karıştırılarak kullanılmaktadır. Görevi şap içerisindeki hava kabarcıklarının oluşmasını engellemektir. Bu sayede de hava şap içerisinde olmaz ve ısı iletim kalitesi tam performansıyla devam eder.

Birbirinden farklı birçok yararı bulunan bu parçalar A++ kalitede üretilip Yerden Isıtma Dükkanı aracılığıyla siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve diğer detaylara, ayrıntılı fiyatlandırmaya ulaşabilirsiniz.

Rehau Yerden Isıtma - Alttan Isıtma

Rehau Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Etkili bir şekilde çevre dostu ısıtma sistemi olan yerden ısıtma sistemi günümüzde birçok özel kurum ve evlerde kullanılmaktadır.

Rehau yerden ısıtma sistemi Yerden Isıtma Dükkanı firmasında çalışan iş arkadaşlarımız ile birlikte kolay ve sıkıntısız bir şekilde kurulmaktadır. Temel olarak yaptığımız iş zemine döşediğimiz borular ile enerjiyi taşıyarak mekanınızın ısınmasını sağlamaktır. Bunu yaparken alanında kaliteli ürünler üreten Rehau markasının ürünleri ile yapmaktayız. Bu sayede yerden ısıtma sisteminden alacağınız verimlilik ve performans artmaktadır. Verimliliğin ve performansın artması da sizlerin bu sistemi uzunca yıllar kullanmanız anlamına gelmektedir. Bakım zamanları haricinde bir sorun yaşamamanız açısından bütün önlemleri hem biz hem de Rehau firması ürünleri üretirken ayarlamaktadır.

Sulu yerden ısıtma, karbon film yerden ısıtma ve elektrik kablolu yerden ısıtma şekillerinde istediğinize uygun hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmette müşterilerimizin memnuniyetini esas alıyor ve sizlerin cebini de düşünüyoruz.

Rehau Yerden Isıtma Fiyatları

Rehau yerden ısıtma firması kaliteli ürünleri sizlere uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Fiyatlandırma yapılırken malzemelerin çeşidi, kalitesi ve dayanıklılığı göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Aynı zamanda yerden ısıtma sisteminin döşeneceği alanın da metrekare hesaplaması yapılması gerekmektedir. Bu nedenle eğer yerden ısıtma sistemi düşündüğünüz mekanın metrekare olarak ne kadar olduğunu biliyorsanız buraya tıklayarak sitemizden inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgilere ve ek isteklere ulaşmak için de internet sitemizin iletişim formundan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yerden Isıtma Dükkanı
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?