En Uygun Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

En Uygun Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son zamanlarda ekonomik ve verimli ısınma sistemleri olan yerden ısıtma sistemleri her geçen gün oldukça yaygınlaşıyor.

Malzemelerin tercihi işin kalitesini belirlemektedir. Yerden Isıtma Dükkanı olarak temel amacımız insanlara en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sağlamaktır. Bu nedenle ürünlerimizi uzun yıllar kullanılabilecek şekilde dayanıklı hale getiriyoruz. Fiyatlandırma konusunda ise malzemelerin değerinden fazlasını istemiyor işçilik bedelinde olabildiğince makul fiyatlandırma ile yapıyoruz.

Yerden ısıtma sisteminde genel olarak aşağıda yer alan malzemeler kullanılmaktadır:

 • Borular
 • Strafor
 • Kollektörler
 • Hava Sürükleyici Katkı Maddeleri
 • Kenar Yalıtım Bantları
 • Kollektör Kutusu
 • Kontrol Modülü
 • Kompakt Karışım Devresi

Yer alan bu ürünler yerden ısıtma sistemlerini kaliteli ve ekonomik hale getirmektedir. Yerden Isıtma Dükkanı olarak ısıtma malzemelerinde uygun fiyatlandırma ve ürünlerin dayanıklılık kalitesini müşterilerimizle buluşturuyoruz. İnternet sitemiz üzerinde yer alan detayları inceleyebilir ve yerden ısıtma sistemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Bu sorudan önce yerden ısıtma sisteminden bahsetmek daha yararlı olacaktır.

Yerden ısıtma sistemi; etkili ve verimli bir şekilde ısıtma alanında güzel sonuçlar veren bir sistemdir. Çevreci bir ısıtma sistemi olan yerden ısıtma (diğer adıyla alttan ısıtma) sistemleri evler, okullar, hastaneler, kreşler, camiler ve villalar gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

En Uygun Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Temel olarak yerden ısıtma nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak, çalışma prensibi zemine döşenen boruların enerji taşıması ile ısıtma yapmalarıdır. Yerden ısıtma sistemlerinde sulu yerden ısıtma, karbon film yerden ısıtma ve elektrik kablolu yerden ısıtma olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen ısıtma sistem çeşidi sulu yerden ısıtma. Sulu yerden ısıtma sisteminin en çok tercih edilen yerden ısıtma sistemi olmasının sebebi hem malzeme hem de kullanım rahatlığından kaynaklanmaktadır. Yayılan ısının alana eşit bir şekilde dağıtılmasıyla dengeli ve tasarruflu bir ısıtma sunmaktadır.

Sizde yerden ısıtma çeşitlerini incelemek ve yaptırmak için Yerden Isıtma Dükkanı sayfasından hizmetlerimiz bir kısmını inceleyebilirsiniz.

Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Alttan ısıtmanın diğer ısıtma çeşitlerine göre uygun, dayanıklı ve daha konforlu olması günümüzde gittikçe yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Yerden ısıtma sisteminin uygulanması için Yerden Isıtma Dükkanı en uygun malzemeleri kullanmaktadır. Yerden Isıtma Dükkanı olarak verdiğimiz yerden ısıtma hizmetlerinde Rehau, Wavin, Danfoss ve Fraenkische markaları ile birlikte hareket etmekteyiz. Bu markalar yerden ısıtma sistemleri konusunda oldukça dayanıklı, güçlü ve uzun ömürlü malzemeler üretmektedir.

Alttan ısıtma sistemine uygun olarak tasarlanan ve kullanımı açısından her zaman en iyi verimliliği elde etmek için kullanılan malzemeleri kullanıyoruz. Sulu ve borulu yerden ısıtma sistemlerinde aşağıda yer alan malzemeler kullanılmaktadır:

 • Isı yalıtım levhası.
 • Boru.
 • Kenar yalıtım bantı.
 • Kollektör ve kollektör borusu.
 • U klips.
 • Kesme vanası.
 • Köşe düzeltici.
 • Oda termostatı, termal vana, yer sensörü ve ana kontrolör (otomasyon ürünleri).
 • Test göstergesi
 • Şap katkısı

Yer alan malzemelerin her birisinin yerden ısıtma sisteminin kurulmasında ve enerji verimliliğinin artmasında büyük önemi bulunmaktadır. Rehau, Danfoss, Fraenkische ve Wavin markaları da en iyi ürünleri üretmektedir.

Rehau Yerden Isıtma Boruları

Yerden ısıtma sisteminin çalışması için en önemli malzemelerden birisi yerden ısıtma borularıdır. Türlerine göre oldukça farklılık gösteren yerden ısıtma boruları için her yapıya özel boru seçilmesi önerilir.

Yerden ısıtma sisteminin alabileceği en iyi verimlilik için çalışması açısından boru çeşitleri ve kalitesine dikkatli karar verilmelidir. Çok fazla çeşidi bulunan yerden ısıtma boruları temel olarak oksijen bariyerli ve oksijen bariyersiz şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Esnekliği bakımından da boruların tercih edilmesi ve fiyatlandırması değişmektedir. Rehau yerden ısıtma boruları bütün çeşitlerde ürünler bulunduran kaliteli, dayanıklı ve uygun fiyatlı borular üretmektedir. Firmamız ile birlikte çalıştığı için müşterinin isteğine göre borular belirlenirken genellikle Rehau marka tercih edilmektedir.

Oksijen bariyerli borular olarak adlandırılan boruların en büyük özelliği içerisinde oksijen oluşumunu engellemeleridir. Boruların içerisinde sürekli sıcak su olduğu için korozyonun oluşmaması gerekiyor. Sistemde oksijen olmaz ise tıkanma, paslanma ve benzeri birçok kötü etkenler görülür. Oksijen bariyerli borular sayesinde sistemin daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

En Uygun Yerden Isıtma Malzemeleri Nelerdir?

Danfoss Yerden Isıtma Straforu

Strafor şap altı izolasyon adıyla bilinen yerden ısıtma sisteminin önemli parçalarından birisidir.

Straforun temel kullanım amacı yer altı ısıtma borularının bir yere sabitlenmesi ve kullanımı sırasında dengeli enerji vermelerini sağlamasıdır. Bu sayede zemin boruları daha düzgün bir şekilde montajlanabilir ve bakım yapılması gerektiğinde kolay bir şekilde bakımı yapılabilir hale gelir.

Çıplak zemine boru döşendiği zaman ısı kaybı meydana gelir. Bu durumun olmaması için ısının daha iyi bir şekilde dengelenmesi ve korunması gerekir. Straforlar bu dengelemeyi ve korumayı yaparak ısı kaybının önlenmesine katkı sağlamaktadır. Kullanımında çok fayda bulunduğundan dolayı kullanılacak straforun kaliteli ve niteliklerinin fazla olması gerekmektedir. Yerden Isıtma Dükkanı olarak yerden ısıtma sisteminde Danfoss markası ile birlikte çalışmaktayız. Bu markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi yerden ısıtma straforlarında da kaliteli ürünleri bulunmaktadır.

Strafor döşemesi ve malzeme kalitesi bakımından en iyi çözümlerle sizlerin yanındayız. İnternet sitemiz üzerinden fiyatlandırma ve diğer bilgilere erişmeniz mümkündür.

Fraenkische Yerden Isıtma Kollektörleri

Yerden ısıtma sistemleri arasından sulu yerden ısıtma sistemlerinde öne çıkan malzemelerden birisi de ısıtma kollektörleri. Genel olarak yerden ısıtma sistemindeki görevi dağıtım yapmaktır.

Küçük kesitlerdeki borulardan gelen sıvının toplandığı ana borulara ısıtma kollektörü adı verilmektedir. Büyük çaplı bir girişe ve dağıtım yapması için de küçük çaplı çok sayıda çıkışa sahiptirler. Tek bir büyük kolondan yatay mercide çok sayıda çıkış yapılarak istenilen yerlere kolay bir şekilde dağıtım yapılmaktadır. Bu avantajı sayesinde beton delme gibi işlemlerin de önüne geçilmiş olur.

Kollektörlerin diğer bir faydası ise tesisatı çeşitli bölgelere ayırmaktır. Bu sayede enerjinin eşit bir şekilde dağılması ve yerden ısıtma sisteminin içerisindeki enerjinin sürekli devir daim yapmasın imkan sağlar. Sistemin önemli parçalarından bir tanesi olan kollektörler için marka seçimi oldukça önem teşkil etmektedir. Yerden Isıtma Dükkanı olarak Fraenkische markasının ürünlerini oldukça fazla kullanmaktayız. Kullanan müşterilerimiz de verimlilikten yana olumlu dönüşler sağlamaktadır. Dayanıklı ve güçlü ürünler üreten Fraenkische markası ürünleri ve uzman işçilikle yanınızdayız.

Diğer Yerden Isıtma Malzemeleri

İlk başlıkta da bahsettiğimiz yerden ısıtma sistemler için gerekli olan başka parçalar da vardır. Bu parçaları Yerden Isıtma Dükkanı olarak olabildiğince dayanıklı, güçlü ve uzun süreler kullanılabilen markalardan seçmekteyiz.

 • Yerden ısıtma sistemi için gerekli olan diğer malzemeler şu şekildedir:
 • Hava Sürükleyici Katkı Maddesi
 • Kollektör Kutusu
 • Kenar Yalıtım Bantı
 • Kontrol Modülü
 • Kompakt Karışım Devresi

Yer alan bu ürünleri Rehau, Danfoss, Fraenkische ve Wavin markaları ile iş birliği yaparak tedarik etmekteyiz. Alanında oldukça uzman olan markalarla çalışmamızın sebebi verdiğimiz hizmeti en üst kaliteye çıkarmaktır. Hizmet konusunda kendimizi sürekli geliştirmenin yanı sıra müşterilerimize sunduğumuz uygun fiyatlandırmalar ile onları düşünüyoruz.

Yerden Isıtma Dükkanı internet sitesine giderek fiyatlandırmayı, yerden ısıtma sistemi örneklerini ve yazıları bulabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç
1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yerden Isıtma Dükkanı
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?